Content Marketing

Twoja marka liderem na rynku

Content Marketing

Content marketing uznawany jest obecnie za jedno z najskuteczniejszych narzędzi marketingowych. Zdefiniować można go jako tworzenie i dystrybucję treści unikatowych i istotnych w celu zaangażowania odbiorców i przyciągnięcia ich uwagi. Główne zadanie content marketingu to wywarcie wpływu na konsumenta, a co za tym idzie – generowanie zysków dla marki. Jego skuteczność wynikać może z faktu, że nie opiera się on na działaniach perswazyjnych, lecz na dostarczaniu racjonalnych argumentów oraz wymiernych korzyści.

Inaczej mówiąc, content marketing to sztuka komunikacji z konsumentami – identyfikowane są tutaj bowiem ich potrzeby i podsuwane określane rozwiązania.

Content Marketing Rzeszów
Content SEO Marketing

Narzędzia content marketingu

Narzędzia content marketingu są zróżnicowane – najważniejsze jest tutaj, aby skutecznie dobrać je do potrzeb grupy docelowej. Uzależnione powinny być one przede wszystkim od tego, co interesuje naszych obecnych i potencjalnych klientów, lecz także od charakteru naszej marki, jej misji oraz celów.

Aby jak najskuteczniej wybrać narzędzia content marketingu, dogłębnie poznać musimy potrzeby naszej grupy docelowej, a następnie przetestować różnego rodzaju narzędzia. Do najpopularniejszych z nich zalicza się media społecznościowe, artykuły, newslettery oraz blogi.

Jakie korzyści przynosi content marketing?

Content marketing posiada cały szereg korzyści. Do najważniejszych z nich zalicza się:

  • Możliwość bezpośredniego kontaktu z odbiorcami
  • Wzrost zaufania klientów
  • Zwiększenie zasięgu komunikacji marketingowej
  • Wpływanie w skuteczny sposób na decyzje zakupowe
  • Budowanie i zwiększanie wiedzy na temat grupy docelowej
  • Wzrost pozycji w wyszukiwarce Google

SEO Content Marketing - Korzyści
SEO Content Marketing

Content marketing a pozycjonowanie

SEO Content marketing bardzo korzystnie wpływa na pozycjonowanie strony www szczególnie wtedy, kiedy prowadzimy działania bezpośrednio na niej - artykuły na blogu. Dobrze zoptymalizowany tekst i odpowiednie osadzenie go w tagach i nagłówkach pozwala na wygenerowanie ogromnego ruchu z wyszukiwarek.

Prowadzone działania w zakresie content marketingu zazwyczaj zostają dostrzeżone przez wiele osób, dzięki czemu często zdaża się, że zostaniemy zacytowani w portalu branżowym, czy nawet na stronie konkurencji, skąd linki prowadzące na naszą witrynę internetową są bardzo cenne.

Zacznij z nami pozycjonować swoją stronę internetową

Napisz do nas, aby wycenić pozycjonowanie Twojej strony www.